Basketboll

NIKOQIRI DHE ITALIA E NISIN ME FITORE BOTËRORIN

Prishtinë(AsistiOnline) – Kanë përfunduar edhe dy ndeshje të radhës në Kampionatin Botëror që nisi sot në Kinë.

Fillimisht Italia arriti fitore të thellë ndaj Filipineve me shifrat 62-108, ndeshje kjo e vlefshme për grupin D.

Përderisa në takimin tjetër, nikoqiri i Botërorit Kina e nisi poashtu me fitore ndaj Cote d’ivoires me shifrat 55-70, ndeshje kjo që i takon grupit A.

 

Komentet janë të mbyllura.