Basketboll

FRANCA DËRRMON JORDANIN

Prishtinë(AsistiOnline) – Franca e ka shënuar edhe fitoren e dytë në Kampionatin Botëror në Kinë.

”Gjelat” pa telashe kanë radhitur fitoren e radhës dhe shumë domethënëse përballë Jordanit me rezultat 64-103.

Nando DeColo me 19 pikë dhe Rudy Gobert me 16 sosh, ishin më të dalluarit në këtë fitore të francezëve sot.

Tek Jordani, Dar Tucker me 20 pikë ishte më i spikaturi.

Komentet janë të mbyllura.