ZELANDA DHE KANADAJA ARRIJNË FITORET NË FAZËN E DYTË

Prishtinë(AsistiOnline) – Zelanda e Re dhe Kanadaja kanë nisur me fitore fazën e dytë të Kampionatit Botëror.

Ekipi zelandez, pa kurrëfar telashe ka mposhtur Kombëtaren e Japonisë 111-81, për ta nisur me fitore këtë fazë të rëndësishme.

Fitore shumë të rëndësishme në këtë fazë ka arritur edhe Kanadaja që ka mposhtur sot Jordanin 126-71.

 

Të fundit:

Të ngjajshme: