Basketboll

ITALIA DHE RUSIA FITOJNË NDESHJET E DYTA TË FAZËS SË DYTË

Prishtinë(AsistiOnline) – Kanë përfunduar edhe ndeshjet e dyta të fazës së dytë të Botërorit, për Rusinë dhe Italinë.

Të dyja ekipet e lartë cekura kanë arritur fitore nëpër grupet e tyre.

Rusia ka mposhtur Venezuelën 60-69. Përderisa, Italia pas vazhdimeve ka ngadhënjyer me shumë telashe ndaj Puerto Ricos 89-94.

Komentet janë të mbyllura.