Basketboll

KOREA DHE TUNIZIA FITOJNË NDESHJET PËR POZITAT 17-32

Prishtinë(AsistiOnline) – Ekipet si Korea dhe Tunizia kanë arritur fitoret e tyre të në tentim për rangim sa më të mirë në këtë Botëror.

Korea ka mposhtur Cote d’ivoiren me rezultatin 71-80.

Përderisa Tunisia ka mposhtur Angolën 86-84, me shumë vështirësi për ta definuar të ardhmen në ranglistën e këtij Botërori.

Komentet janë të mbyllura.