Basketboll

SPANJA MPOSHT SERBINË NË FAZËN E DYTË, POR…

Prishtinë(AsistiOnline) – Ka përfunduar edhe xhiro-ja e tretë e fazës së dytë në Kampionatin Botëror që po mbahet në Kinë.

Spanja ka mposhtur Serbinë në ndeshjen kryesore të ditës 81-69, por që të dyja ekipet   e kanë siguruar fazēn çerekfinale.

Përderisa Nigeria ka mposhtur Kinën 73-86, ndeshje kjo e vlefshme për pozitat 17-32 në Botëror.

Dhe Irani ka mposhtur Filipinet 95-75, ndeshje kjo poashtu për pozitat 17-32.

Komentet janë të mbyllura.