Basketboll

SUPER – EKSKLUZIVE: KB PEJA BEFASON TIFOZËT, AFËR MARRËVESHJES ME DRILON HAJRIZIN DHE JERONIMO SARIN  

Me tu marrë vendim për ta lejuar KB Pejën për tu rikthyer në Superligë, KB Peja e ka nisur vrullshëm edhe përforcimin e skuadrës për sezonin e ri të garave.

Sipas burimeve të AsistiOnline.com, zyrtarët E KB Peja janë shumë afër marrëveshjes me trajnerin kroat që vitin e kaluar Bashkimin, Jeronimo Sarin dhe yllin e basketbollit kosovar, Drilon Hajrizi.

Sarin dhe Hajrizi vitin e kaluar ishin së bashku pjesë e Bashkimit ku arritën deri në gjysmëfinale të Play Off-it.

Ditëve të fundit ishte spekuluar për një kalim të Drilon Hajrizit te Sigal Prishtina apo Rahoveci, mirëpo dukët që superylli kosovar karrierën do ta vazhdojë te ish-skuadra e tij e dikurshme, KB Peja./AsistiOnline.com.

Komentet janë të mbyllura.