Basketboll

SERBIA MPOSHT SHBA-TË, PËR POZITAT 5-8

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra e Serbisë i ka mposhtur Shtetet e Bashkuara të Amerikës në garën për pozitat 5-8 në Kampionatin Botëror “Kina 2019”.

Ekipi i Sasha Djordjevicit, sot e administroi shumë më mirë sesa Amerika ndeshjen, duke arritur që të fitojë në fund këtë takim shumë të rëndësishëm me shifrat 94-89.

Në këtë fitore të Serbisë sot kontribuesi kryesorë ishte, Bogdan Bogdanovic me 28 pikë dhe Vladimir Lucic me 15 pikë.

Tek USA s’mjaftoi për fitore, Harrison Barnes me 22 pikë.

 

Komentet janë të mbyllura.