Basketboll

2 DITË NGA NDESHJET E SUPERKUPËS NË RAHOVEC

Prishtinë(AsistiOnline) – Edhe dy ditë na ndajnë nga ndeshjet e Superkupës së Kosovës që zhvillohen në Palestrën moderne “Mizahir Isma” në Rahovec.

Në të dyja konkurencat, për meshkujt dhe femrat(seniorë) luhen ndeshjet e Superkupës të cilat pritet të dhurojnë shumë rivalitet për shikuesit që si zakonisht, pritet të jenë të shumtë në palestrën e Rahovecit, që u vu në funksion të sportistëve vitin e kaluar.

Tek meshkujt, nikoqiri Rahoveci luan ndaj Sigal Prishtinës. Përderisa tek femrat, Prishtina luan ndaj Bashkimit.

Federata e Basketbollit të Kosovës në bashkëpunim me klubin e Rahovecit, janë organizatorë të këtij evenimenti shumë interesant basketbollistik në vendin tonë.

Të dyja ndeshjet luhen të martën, përderisa transmetohen direkt në Platformën më atraktive në vendin tonë “Art Motion”.

Komentet janë të mbyllura.