Basketboll

NISIN ETHET E EUROLIGËS: DJE U ARRITËN KËTO REZULTATE

Prishtinë(AsistiOnline) – Ditën e djeshme ka nisur me ndeshjet e saj Liga më e fortë e Basketbollit në Evropë, ajo e Euroligës.

Dje në mbrëmje ishin në program 4 ndeshje dhe u arritën këto rezultate.

Në derbin e mbrëmjes, Real Madridi mposhti Fenerbahçen me rezultatin 81-77, në një ndeshje shumë interesante. Khimki i Moskës mposhti Maccabi Tel Avivin 89-83.

Ndërsa në dy takimet e tjera, Panathinaikosi mposhti Crvenza Zvezdën ngushtë 87-82. Si dhe në takimin e fundit, Bayerni mposhti Olimpia Milanon 78-64.

Sot zhvillohen takimet e tjera të xhiros së parë të kësaj Lige.

Komentet janë të mbyllura.