Basketboll

KB PRISHTINA(F) PREZANTON EDHE NJË LOJTARE TË HUAJ

Prishtinë(AsistiOnline) – KB Prishtina në konkurencën e femrave, ka bërë edhe një goditje në merkato para fillimit të stinorit të ri.

Lojtarja me prejardhje nga Kameruni Marie Mfoula me gjatësi 188m është përforcimi më i ri i klubit prishtinas dhe luan në pozitën e alo-qendrës.

Mfoula e cila është reprezentuese e Kamerunit si dhe sezonin e fundit ishte pjesë e TSV 1880 WASSERBURG kampionit të shumfishtë në superligën e Gjermanisë.
Alo-qendra Mfoula pritet të jetë ndihmesëe madhe për kryeqytetaset sivjet, kur dihet se Prishtina sivjet luan edhe në FIBA Euro Cup Women.

Komentet janë të mbyllura.