Basketboll

MBYLLET XHIRO E DYTË NË LIGËN E PARË, FITORE TË PRITURA TË FAVORITËVE

Prishtinë(AsistiOnline) – Është mbyllur edhe xhiro e dytë në Ligën e parë të meshkujve.

Ndeshjentejet interesante e karakterizuan edhe këtë xhiro dhe u arritën këto rezultate:

Vëllaznimi 73:64 Vushtrria.

Istogu 95:52 New Basket.

Prishtina e Re 80:64 Drita.

Kerasan Prishtina 72:61 Borea.

Pas xhiros së dytë, Istogu, Vëllaznimi dhe Kerasan Prishtina e ndajnë pozitën e parë me nga 4 pikë, të pasuara nga Prishtina e Re dhe As Prishtina në pozita 4/5 me nga 2 pikë, Vushtrria, Drita, Borea e New Basket në pozitat 6/7/8/9 me nga dy pikë.

Komentet janë të mbyllura.