Basketboll

EKSKLUZIVE: FERONIKELI PËRFORCOHET ME ORGANIZATORIN AMERIKAN

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra e Feronikelit ka përforcuar radhët e veta me një lojtar të pozitës së organizatorit.

AsistiOnline.com ka mësuar ekskluzivisht, se “industrialistët” kanë nënshkruajtur me amerikanin, Kareem Storey, ndërsa nga skuadra është larguar fundori tjetër amerikan, Tyron Garland.

Storey i gjatë 1.83cm, luan në pozitën e fundorit dhe së fundmi është paraqitur në Superligën e Rumanisë me ekipin “Medias”.

AsistiOnline poashtu ka mësuar se ky nuk pritet të jetë transferi i fundit tek Feronikeli, pasi në afatin e janarit, Nikli pritet të forcohet edhe më shumë.

 

Komentet janë të mbyllura.