Basketboll

PRIZRENI PËRFORCOHET PARA “FINAL 8” TË KUPËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra elitare kosovare, Ponte Prizreni është përforcuar me një lojtar të ri të huaj.

Benjamin Nakwaasah është lojtari më i ri i Ponte Prizrenit, amerikani është i gjatë 1.88cm dhe luan në pozitat 1/2.

Benjamin së fundi është paraqitur në ekipin “Utah Walley” në NCAA, me një mesatare prej 8.5 pikë, 3.1 asiste e 2.8 kërcime për ndeshje.

Lojtari në fjalë pritet të paraqitet me ekipin prizrenas, pas plotësimit të dokumentacionit në FBK.

Komentet janë të mbyllura.