Basketboll

FORMA E LOJTARËVE TE KOSOVA DHE ÇFARË DUHET TË PRESIM NDAJ SLLOVAKISË

Prishtinë(AsistiOnline) – Direkt nga Bratisllava, selektori i Kosovës, Christos Marmarinos në një prononcim ekskluziv për AsistiOnline.com, ka folur një natë para përballjes ndaj Sllovakisë, se si është forma e lojtarëve të grumbulluar dhe çka duhet të presim në këtë sfidë.

Forma e lojtarëve është e mirë, por për fat të keq situata me pandeminë ka ndikuar edhe tek ne. Por, kjo është më e mira që mund të presim. Ata e kanë dhënë maksimumin në stërvitje dhe atmosfera është shumë e mirë. Sa i përket ndeshjes, pres që të japim gjithçka nga vetja duke luftuar deri në fund për të marrë një fitore. Besoj se do t’ia dalim mbanë”.

Prononcimi i Marmarinos në video-lidhje:

 

 

Komentet janë të mbyllura.