Basketboll

DONÇIÇ SJELL FITOREN E DYTË TË STINORIT PËR DALLASIN

Prishtinë(AsistiOnline) – Përkundër formës jo të mirë në këtë fillim stinori, Dallas Mvericks e kanë arritur një fitore tejet të rëndësishme këtë xhiro të NBA-së.

Të prirë nga fenomeni Luka Donçiç, Mavs kanë triumfuar ndaj nën-kampionëve aktualë, Miamit me rezultatin final të sfidës, 93-83.

Donçiç me double-double(27pk, 15krc, 7ast), si dhe Hardaway me 18 pikë, ishin realizatorët më të mirë të Mavs në këtë fitore.

Te Miami s’mjaftuan për diçka më shumë, Adebayo me 19 pikë e as Bradley me 15 pikë.

/AsistiOnline.com/

https://www.youtube.com/watch?v=LEoQ_2tGVi0

 

Komentet janë të mbyllura.