Basketboll

PENZA MBYLL STINORIN E RREGULLT ME FITORE, TREPÇA BIE NË LIGËN E PARË

Prishtinë(AsistiOnline) – Penza e ka mbyllur stinorin e rregullt në Superligën e Femrave me fitore të thellë, duke vulosur poashtu rënien e Trepçës në Ligën e parë.

Vashat pejane kanë triumfuar thellë në udhëtim te Trepça me rezultatin, 45-98.

Katër basketbolliste arritën pikë dyshifrore në fitoren e tyre sonte: Diedona Halitaj(27), Ermelinda Gjuka(18), Tringa Ukaj(14) e Arbnore Perçuku(11).

Te Trepça u dalluan, Sihana Ramoja me 22 pikë e Alma Muzliukaj me 12 sosh.

Pas kësaj fitore, Penza mbyll stinorin vjeshtor me fitore dhe ngritet si e dyta përkohësisht me 33 pikë, 13 fitore e 7 humbje. Ndërsa, Trepça bie nga liga me bilanc, 1 fitore, 19 humbje e 21 pikë.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.