Basketboll

MUNGESA TE KBF BASHKIMI PARA DUELIT NDAJ VËLLAZNIMIT?

Prishtinë(AsistiOnline) – Sot luhet dueli i dytë gjysmëfinal i ”play off”-it të Superligës së Femrave, mes Vëllaznimit dhe Bashkimit.

Vashat gjakovare dhe ato prizrenase, takohen sonte nga ora 16:00 në Gjakovë.

AsistiOnline.com ka mësuar se te Vëllaznimi nuk do të ketë mungesa, ndërsa te Bashkimi janë ende në mëdyshje, Saranda Daci e Irma Konjusha por që pritet të luajnë. Ndërsa, Marigona Rushiti do të mungojë edhe në këtë duel, ndërsa nga e mërkura i fillon stërvitjet.

Bashkimi e fitoi ndeshjen e parë ndaj Vëllaznimit dhe me fitore eventuale sot, kalon në finale.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.