TRAJNERI HISTORIK I BUDUQNOSTIT RIKTHEHET NË PODGORICË!

Prishtinë(AsistiOnline) – Trajneri serb, Aleksandar Dzikic është rikthyer te Buduqnosti.

50 vjeçari nga Beogradi është rikthyer tek skuadra me të cilën udhëhoqi edhe vitin e kaluar dhe synon që të bëhet i suksesshëm me ta.

Të kujtojmë se malazezët e fituan titullin e vetëm dhe historik të ABA Ligës, pikërisht me në krye, Dzikicin gjatë stinorin 2017-18.

Buduqnosti ditë më parë njoftoi për largimin e trajnerit, Dejan Milojevic me të cilin ndau rrugët dhe shpejtë është gjetur pasuesi i tij.

/AsistiOnline.com/

 

Të fundit:

Të ngjajshme: