Basketboll

FITUESI I SUPERKUPËS SONTE MIRËPRET ‘VRESHTARËT’

Prishtinë(AsistiOnline) – Edhe përballja e dytë e ditës së sotme e vlefshme për xhiron e parë në Art Motion Superligën e Kosovës pritet të jetë shumë interesante.

Skuadra fituese e Superkupës së Kosovës para pak ditësh, Prizreni 16 do i bëjë konak skuadrës që njihet tradicionalisht për mikëpritje, Rahovecit të vreshtave.

Prizrenasit me disa lëvzije interesante sidomos tek të huaj e Rahoveci me transfere vendore por edhe të huaj kualitativë, synojnë të nisin edicionin me fitore, porse kush do ti gëzohet fitores mund ta mësojmë pas përfundimit të derbit.

Kjo sfidë luhet sonte nga ora 19:00 dhe transmetohet direkt në Platformën ArtMotion.

Si zakonisht më të rejat para ndeshjeve, rezultatin për çdo çerek, por edhe raportet e ndeshjeve do të mund ti gjeni në portalin e vetëm në shqiptari, dedikuar ekskluzivisht basketbollit, AsistiOnline.com

Takimet në elitën e basketbollit do të zhvillohen pa shikues dhe me masa strikte, për shkak të pandemisë me Covid 19.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.