Basketboll

PRISHTINA SONTE NË BULLGARI PËR FITOREN E RRADHËS NË BIBL

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra kosovare e Prishtinës sonte zhvillon duelin e rradhës në fazën grupore të Ligës Ballkanike.

Kryeqytetasit nga Kosova kanë udhëtuar drejt Bullgarisë, atje ku sonte përballen me Beroen për të tentuar fitoren e katërt me rradhë.

Bilanci i Prishtinës në BIBL aktualisht është 3 fitore(rradhazi) e 2 humbje, derisa Beroe ka 2 fitore e 5 humbje.

Në duelin e parë të zhvilluar në Prishtinë, kishte triumfuar Prishtina 83-61, ndërsa nga ky duel enigmën e fituesit mund ta kuptojmë sonte.

Sfida fillon nga ora 19:00 dhe transmetohet direkt në KSport dhe YouTube.

Si zakonisht të rejat para dhe pas ndeshjes, pesëshet startuese, rezultatin, por edhe raportin final të sfidës do të mund ti gjeni në portalin e vetëm në shqiptari, dedikuar ekskluzivisht basketbollit, AsistiOnline.com

/AsistiOnline.com/

 

 

Komentet janë të mbyllura.