Basketboll

SOT DY DUELET E FUNDIT TË XHIROS NË UNIKE

Prishtinë(AsistiOnline) – Sot luhen ndeshjet e ditës së dytë të xhiros së parafundit në stinorit të rregullt në Ligën Unike.

Dueli i parë do jetë ai mes Pejës dhe Vllaznisë. Pejanët kanë nëntë fitore e tri humbje, kurse shkodranët kanë dy fitore e dhjetë humbje. Kjo sfidë fillon nga ora 17:00.

Derisa dueli i dytë zhvillohet në Durrës mes Teutës dhe Prizrenit 16. Durrësakët kanë gjashtë fitore e gjashtë humbje, ndërsa prizrenasit kanë shtatë fitore e pesë humbje, andaj shihet si një përballje rivalizuese ndërmjet skuadrave që synojnë të renditen sa më lartë për garat e rregullta, ndërsa zhvillohen 14 xhiro. Ky duel fillon nga ora 19:0..

Si zakonisht të rejat para dhe pas ndeshjeve, pesëshet startuese, rezultatin, por edhe raportin final të sfidave do të mund ti gjeni në portalin e vetëm në shqiptari, dedikuar ekskluzivisht basketbollit, AsistiOnline.com

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.