Basketboll

PRISHTINA SONTE NDAJ LEVSKIT, KËRKON AFRIMIN NË ”FINAL FOUR” TË BIBL

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra kosovare Sigal Prishtina sonte e zhvillon ndeshjen e radhës në Ligën Ballkanike.

Ekipi kryeqytetas e pret në shtëpi skuadrën bullgare, Levski 2014.

Prishtina sonte vihet përballë Levskit për herë të parë këtë stinor dhe në duelin ndaj tyre hyn e motivuar pas fitores në raundin e parë të kësaj faze, ku e mposhti ekipin izraelit të Galil Elionit 74-68.

Me fitore eventuale sonte, bardhekaltërit do ti afroheshin në maksimum ”Final Four”-it të garës.

Ndeshja nis nga ora 19:00 dhe transmetohet direkt në Artmotion.

Si zakonisht të rejat para dhe pas ndeshjes, pesëshet startuese, rezultatin, por edhe raportin final të sfidës do të mund ti gjeni në portalin e vetëm në shqiptari, dedikuar ekskluzivisht basketbollit, AsistiOnline.com

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.