Basketboll

PËRCAKTOHEN LOKACIONI DHE DATAT E ZHVILLIMIT TË ”FINAL FOUR”-IT NË LIGËN BALLKANIKE

Prishtinë(AsistiOnline) – Liga Ballkanike ka njoftuar çaste më parë se janë përcaktuar datat, por edhe lokacioni i zhvillimit të ”Final Four”-it për këtë edicion.

Këtë vit qyteti i Nahariyas nga Izraeli do të organizojë eventin e 14-të dhe final – ”Final Four 2022” me klubin e BC Ironi Rain Nahariya si klub nikoqir.
Ky Final Four do të zhvillohet me datat 29 prill – 1 maj 2022, gjysmëfinalet me datë 29, derisa finalja e madhe dhe ndeshja për vendin e tretë luhen me 1 maj.

Të kujtojmë se një vend në këtë event po synon ta zë edhe skuadra jonë kosovare, Sigal Prishtina që ka mposhtur Ballkan Botevgradin në ndeshjen e parë 85-83.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.