Arbër Sinani transferohet te Prizreni

0

Prishtinë(AsistiOnline) – Arbër Sinani është bërë me skuadër të re për edicionin e ri.

Basketbollisti prishtinas është prezantuar sonte si transferi më i ri i ekipit të Prizrenit.

”Nga sot zyrtarisht talenti perspektiv, Arbër Sinani bashkohet me ne. Marrëveshja u finalizua sot me firmën e nënkryetarit të klubit z.Berk Fusha dhe lojtarit, Arbër Sinani me kontratë një vjeqare me mundësi vazhdimi. I dëshirojme mirëseardhje lojtarit, Sinani i cili vitin e kaluar me sukses mbrojti ngjyrat e skuadrës së Vëllaznimit , në të kaluarën ishte pjesë e Sigal Prishtinës e Prishtina e re. Së shpejti do bëhet prezentimi i super transferit të huaj”, shkruan njoftimi i klubit prizrenas.
Të kujtojmë se Arbër Sinani në edicionin e kaluar u paraqit me Vëllaznimin e Gjakovës. /AsistiOnline.com/