Henrik Shirko për sezonin e tretë te Ylli

Prishtinë(AsistiOnline) – Basketbollisti i huaj i Golden Eagle Ylllit, Henrik Shirko pritet të mbetet edhe për një edicion tek therandasit.

Sipas asaj që ka mësuar AsistiOnline.com, kroati veçse gjendet në Therandë dhe ka nisur përgatitjet me ekipin nën urdhërat e trajnerit, Kostas Flevarakis.

Të kujtojmë se ky do jetë edicioni i katërt i Shirkos në Kosovë, pasi lojtari në të kaluarën ka luajtur për një stinor e gjysmë edhe te Peja.

Shirko me Pejën kishte fituar Kupën e Kosovës dhe ishte zgjedhur MVP i finales.

/AsistiOnline.com/

Të fundit:

Të ngjajshme: