Basketboll
Pittsburg State vs Emporia State 1-23-19

Bashkimi e konfirmon arritjen e marrëveshjes me Lozoyan

Prishtinë(AsistiOnline) – Bashkimi e ka zyrtarizuar sonte transferin më të ri për ekipin.

Prizrenasit kanë nënshkruajtur me fundorin amerikan, Grant Lozoya, marrëveshje për të cilën kishte raportuar më herët gjatë ditës AsistiOnline.com

”Klubit tonë i shtohet kualitet me lojtarin Amerikan Grant Lozoya. Lojtari në fjalë ka zhvilluar karrierë në divizionin e dytë të ligës Spanjolle tek skuadra CB L’Hospitalet me të cilën kishte mesatare prej 17.9 pikëve, 3.2 kërcime dhe 1.6 asiste në 18 ndeshje të zhvilluara”, shkruan njoftimi i klubit portokallezi.

Lojtari në fjalë ishte i lidhur me një kalim të mundshëm edhe te skuadra e Pejës. /AsistiOnline.com/

Bashkimi pritet të përforcohet me Grant Lozoya

Komentet janë të mbyllura.