Basketboll

Në Holandë edhe Trepça, luan pikërisht sot ndaj Leidenit

Prishtinë(AsistiOnline) – Sonte në grupet e FIBA Europe Cup luan edhe skuadra tjetër kosovare, Trepça.

Mitrovicasit ndeshen me kampionin aktual të Holandës, Leiden, nga të cilët në ”Minatori” kishin pësuar shumë thellë me 30 pikë dallim.

Holandezët dhe BCM Gravelines Dunkerque kanë nga dy fitore e një humbje, ndërsa mitrovicasit kanë pësuar dy humbje në dy ndeshje dhe gjasat e tyre për kualifikim janë thuajse të pamundura.

Sfida mes Leidenit dhe Trepçës nis nga ora 20:00 dhe transmetohet direkt në You Tube.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.