Vëllaznimi

Bashkimi dhe Vëllaznimi e hapin sot xhiron e dytë të Superligës

Prishtinë(AsistiOnline) - Sot hapet xhiro e dytë e Superligës së Kosovës te meshkujt. Bashkimi dhe Vëllaznimi ballafaqohen mes vete në përballjen e parë e që...

Peja në stil kampioni e fillon me fitore stinorin e ri

Prishtinë(AsistiOnline) - Peja e ka nisur me fitore të thellë edicionin e ri në basketbollin kosovar. Skuadra verdhezi triumfoi ndaj Vëllaznimit me rezultatin 82-62. Gjakovarët e...

Mbyllet pjesa e parë, ndeshje tepër e fortë mes Pejës e Vëllaznimit

Prishtinë(AsistiOnline) - Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes në Pejë. Pas kësaj pjese po avancon skuadra e Pejës me rezultat të ngushtë 40-39. Te Peja po dallohen,...

Kampionia e nis sonte mbrojtjen e titullit ndaj Vëllaznimit që sivjet synon shumë më shumë

Prishtinë(AsistiOnline) - Sonte nis stinori i ri në Superligën e Kosovës te meshkujt. Kampionia aktuale, Peja do të kërkojë fitore në rrugëtimin e mbrojtjes së...

U lëndua në Lojërat Mesdhetare: Operohet me sukses Bardh Rexha

Prishtinë(AsistiOnline) - Njëri nga basketbollistët më me perspektivë në Kosovë, Bardhi Rexha është operuar sukses. 22 vjeçari nga Rahoveci ka njoftuar se gjatë ditës së...

Ylli kompleton gjysmëfinalistët e Superkupës

Golden Eagle Ylli është skuadra e fundit gjysmëfinaliste e Superkupës së Kosovës. Therandasit kanë mundur Vëllaznimin me rezultat 82:69 (25:17, 17:18, 24:18, 16:14). Pas një fillimi...

Mbyllet ngushtë pjesa e parë mes Yllit dhe Vëllaznimit

Prishtinë(AsistiOnline) - Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes në Therandë. Pas pjesës së parë po avancon Golden Eagle Ylli me shifrat 42-36. Statistikat live nuk po funksionojnë. _______________________________ Ju...

Peja rikthehet në pjesën e dytë dhe arrin gjysmëfinalen

Në një ndeshje mjaft interesante, Peja ka mundur Proton Cable Prizrenin me rezultat 92:81 (19:24, 25:23, 30:18, 18:16). Te Peja u dalluan Justin Davis me...

Vëllaznimi reagon me komunikatë zyrtare, pas problemeve në ekip

Prishtinë(AsistiOnline) - Klubi i Vëllaznimit ka dalë me komunikatë zyrtare pas zhvillimeve të fundit në ekip. Gjatë ditës u raportua për një rrahje mes dy...

Të fundit: