Vëllaznimi

Ekskluzive: Vëllaznimi arrin marrëveshje me Bardh Rexhën

Prishtinë(AsistiOnline) - Vëllaznimi duket se e ka mbyllur merkaton e transfereve verore me një prej lojtarëve më perspektiv në vend. Sipas burimeve të AsistiOnline.com, skuadra...

Vëllaznimi prezanton plejmejkerin e huaj për skuadrën

Prishtinë(AsistiOnline) - Vëllaznimi e ka prezantuar sot transferin e parë të huaj. Gjakovarët kanë bërë me dije se kanë arritur marrëveshje bashkëpunimi me amerikanin, Jalen...

Vëllaznimi konfirmon vazhdmin e kontratës së Atik Koshit

Prishtinë(AsistiOnline) - Atik Koshi do të mbetet edhe për një edicion te Vëllaznimi. Kështu ka njoftuar pak minuta më herët skuadra gjakovare, nëpërmjet një njoftimi...

Ardit Pepaj drejt transferimit te Vëllaznimi

Prishtinë(AsistiOnline) - Drejtuesit e klubit gjakovar të Vëllaznimit duket se po punojnë në heshtje për ta kompletuar rosterin për edicionin e ri. AsistiOnline.com ka mësuar...

Vëllaznimi nënshkruan me ish-trajnerin e Bashkimit, Audrius Prakuraitis

Prishtinë(AsistiOnline) - Audrius Prakuraitis do të jetë trajner i Vëllaznimit për edicionin 2023/24. Sipas informacioneve që posedon AsistiOnline.com, Prakuraitis është pajtuar me drejtuesit e skuadrës...

Golden Eagle Ylli eliminon Vëllaznimin dhe kompleton gjysmëfinalen e parë të Superligës

Prishtinë(AsistiOnline) - Golden Eagle Ylli ka kaluar sonte në gjysmëfinale të play off-it të Superligës së Kosovës. Therandasit e kanë fituar edhe duelin e dytë...

Mbyllet pjesa e parë, Ylli shkon në pushim me epërsi stabile

Prishtinë(AsistiOnline) - Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes në mes të gjakovarëve dhe therandasve. Pas pjesës së parë po avancon ekipi i Yllit me shifrat,...

Sot ndeshja e dytë e serisë çerekfinale mes Vëllaznimit dhe Yllit

Prishtinë(AsistiOnline) - Sot zhvillohet ndeshja e dytë çerekfinale mes Vëllaznimit dhe Golden Eagle Yllit, e vlefshme për play off-in e Superligës së Kosovës. Kampioni aktual...

Ylli e nis serinë çerekfinale me fitore të thellë ndaj Vëllaznimit

Prishtinë(AsistiOnline) - Kampioni aktual i Kosovës, Golden Eagle Ylli e ka nisur me fitore të thellë ''play off''-in për vitin 2022/23. Therandasit triumfuan sonte në...

Të fundit: