Golden Eagle Yll

Xhiro e dytë mbyllet sonte në Therandë

Prishtinë(AsistiOnline) - Xhiro e dytë e Superligës së Kosovës mbyllet sonte në Therandë. Golden Eagle Ylli do të përballet me Istogun, dy ekipe që janë...

Bashkimi e nis stinorin me fitore të madhe në Suharekë

Prishtinë(AsistiOnline)  - Bashkimi e ka nisur me fitore të madhe edicionin e ri në basketbollin kosovar. Prizrenasit kanë triumfuar ndaj Yllit në Therandë me shifrat...

Bashkimi mbyll pjesën e parë në epërsi goxha të thellë ndaj Yllit

Prishtinë(AsistiOnline) - Bashkimi e mbyll pjesën e parë ndaj Yllit me rezultat goxha të thellë. 14 pikë po kryeson Bashkimi momentalisht në Suharekë. Erik Copes me...

Sot derbi i xhiros, në Suharekë takohen Ylli dhe Bashkimi

Prishtinë(AsistiOnline) - Derbi i xhiros së parë në Superligën e Kosovës luhet sot. Në palestrën ''13 Qershori'' të Suharekës takohen Ylli dhe Bashkimi, ndeshje kjo...

FBK-ja publikon dënimet për ngjarjet e finales së Superkupës, dënohet edhe organizatori

Prishtinë(AsistiOnline) - Federata e Basketbollit të Kosovës i ka publikuar vendimet për ngjarjet famëkeqe që ndodhën në organizimin e Superkupës në Suharekë. Më së shumti...

Lis Shoshi në formë, Peja përmbys Yllin dhe arrin finalen e Superkupës

Prishtinë(AsistiOnline) - KB Peja është skuadra e dytë finaliste e Superkupës së Kosovës. Ekipi verdhezi triumfoi ndaj Golden Eagle Yllit me përmbysje të madhe dhe...

Mbyllet pjesa e parë mes Yllit e Pejës, therandasit në epërsi

Prishtinë(AsistiOnline) - Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes së dytë gjysmëfinale të Superkupës mes Yllit e Pejës Pas pjesës së parë po avancon skuadra e...

Dy skuadrat verdhezi përcakojnë sonte finalistin e fundit të Superkupës

Prishtinë(AsistiOnline) - Edhe sfida e dytë gjysmëfinale e Superkupës së Kosovës pritet të jetë mjaftë interesante. Kampionia aktuale, Peja do të sfidohet nga nikoqiri i...

Ylli kompleton gjysmëfinalistët e Superkupës

Golden Eagle Ylli është skuadra e fundit gjysmëfinaliste e Superkupës së Kosovës. Therandasit kanë mundur Vëllaznimin me rezultat 82:69 (25:17, 17:18, 24:18, 16:14). Pas një fillimi...

Të fundit: