FIBA Europe Cup

Trepça mëson kundërshtarët e kualifikimeve në FIBA Europe Cup

Prishtinë(AsistiOnline) - Skuadra kosovare e Trepçës e ka mësuar dy kundërshtarët e parë në kualifikimet e kompeticionit evropian, FIBA Europe Cup. Në raundin e parë,...

Trepça do të luajë në kualifikimet e FIBA Europe Cup, këta janë kundërshtarët e mundshëm…

Prishtinë(AsistiOnline) - Në turneun kualifikues për një vend në grupet e FIBA Europe Cup, Trepça është përcaktuar në vazon e dytë. Mitrovicasit mund të ndeshen...

Ekskluzive: Trepça edhe këtë edicion në FIBA Europe Cup

Prishtinë(AsistiOnline) - Skuadra e Trepçës pritet që edhe këtë edicion të jetë pjesë e garave ndërkombëtare të basketbollit. Siç ka mësuar AsistiOnline.com 'xehtarët' kanë vendosur...

Skuadra polake Anwil, fituese e FIBA Europe Cup për sezonin 2022/23

Prishtinë(AsistiOnline) - Skuadra polake, Anwil Wloclawek është fituese e garës evropiane, FIBA Europe Cup për këtë stinor. Ekipi i Anwilit mposhti edhe në ndeshjen e...

Edoni nominohet për MVP-në e javës në FIBA Europe Cup (Linku i votimit)

Prishtinë(AsistiOnline) - Basketbollisti me prejardhje nga Kosova, Edon Maxhuni ka shkëlqyer mbrëmjen e djeshme në fazën e dytë të FIBA Europe Cup. Maxhuni shkëlqeu pikërisht...

Golden Eagle Ylli e mbyll stinorin në FIBA Europe Cup me humbje

Prishtinë(AsistiOnline) - Skuadra kosovare e Golden Eagle Ylli e ka mbyllur sonte aventurën debutuese në kompeticionin evropian, FIBA Europe Cup. Therandasit janë mposhtur sonte në...

Ylli sot mbyll aventurën në FIBA Europe Cup, ndeshet me Bambergun në Prizren

Prishtinë(AsistiOnline) - Skuadra kosovare e Golden Eagle Yllit sonte e mbyll stinorin në garën evropiane, FIBA Europe Cup. Therandasit që tashmë kanë humbur gjasat për...

Ylli pëson humbjen e radhës në FIBA Europe Cup

Kampioni i Kosovës, Golden Eagle Ylli ka pësuar humbje nga Niners Chemnitz me rezultat 72:101 (24:24, 13:34, 13:20, 22:23), në ndeshjen e pestë të...

Mbyllet pjesa e parë e duelit mes Yllit dhe Chemnitzit

Prishtinë(AsistiOnline) - Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes mes Golden Eagle Yllit dhe Chemnitzit e vlefshme për fazën grupore në FIBA Europe Cup. Pas pjesës...

Të fundit: