Ndërkombëtare

Gjermania shkruan historinë, mposht SHBA-të dhe arrin finalen e Botërorit

Prishtinë(AsistiOnline) - Gjermania është finalistja e dytë e Kampionatit Botëror 2023. Skuadra gjermane e ka fituar gjysmëfinalen ndaj SHBA-ve me rezultat final tejet të ngushtë...

Kanadaja eliminohet në gjysmëfinale, një shtet jo i dëshiruar në finale

Prishtinë(AsistiOnline) - Kanadaja është eliminuar në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror 2023. Ekipi kanadez u mposht nga Serbia me shifrat 95-86 dhe këta të fundit do...

Letonia e mposht Italinë në garë për pozitën e pestë

Prishtinë(AsistiOnline) - Letonia po tregohet fantastike në këtë Kampionat Botëror edhe pse në roster ka lojtarë që luajnë kryesisht në ekipe mesatare. Letonezët sot triumfuan...

Kanadaja kompleton gjysmëfinalistët e Botërorit

Prishtinë(AsistiOnline) - Kanadaja është skuadra e fundit që siguron një vend në gjysmëfinalet e Kampionatit Botëror 2023. Ekipi kanadez triumfoi ndaj Sllovenisë në çerekfinale me...

Gjermania në gjysmëfinale, eliminon Letoninë pas një super-drame

Prishtinë(AsistiOnline) - Gjermania është skuadra e tretë gjysmëfinaliste e Kampionatit Botëror 2023. Ekipi gjerman fitoi ndeshjen dramatike ndaj Letonisë me rezultat 81-79. Ishin letonezët ata që...

SHBA-ja demolon Italinë, arrin gjysmëfinalen e Botërorit pa telashe

Prishtinë(AsistiOnline) - Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë skuadra e dytë gjysmëfinaliste e Kampionatit Botëror 2023. 'Armata' e SHBA-ve mposhti në çerekfinale me rezultat të...

Lituania eliminohet nga çerekfinalja

Prishtinë(AsistiOnline) - Lituania është eliminuar nga çerekfinalja e Kampionatit Botëror 2023. Në këtë fazë vendimtare, ata u mposhtën nga Serbia me rezultatin 68-87. Bogdan Bogdanoviç me 21...

Nesër dhe pasnesër zhvillohen çerekfinalet e Botërorit

Prishtinë(AsistiOnline) - Nesër dhe pasnesër do të zhvillohen ndeshjet çerekfinale të Kampionatit Botëror 2023. Përballje mjaftë interesante na presin mes Kombëtareve që synojnë gjysmëfinalet. Përballja e...

Kanadaja mposht Spanjën dhe kompleton ekipet çerekfinaliste të Botërorit

Prishtinë(AsistiOnline) - Kanadaja është skuadra e fundit që siguron një vend në çerekfinalet e Kampionatit Botëror 2023. Ekipi nga kontinenti përtej atlantikut fitoi me përmbysje...

Të fundit: