Basketboll

PRISHTINA SONTE PËRBALLË JUNIORËVE TË BOREAS

Prishtinë (AsistiOnline) – Sonte në Superligën e Kosovës në Basketboll, përpos takimit, Ponte Prizreni – Bashkimi. Luhet edhe një ndeshje.

Bëhet fjalë për sfidën, Z Mobile Prishtina – Borea, takim i cili nuk pritet të sjellë ndonjë rivalitet të theksuar, për shkak se ekipi pejan Borea, po luan me juniorë në stinorin pranverorë. Andaj përballja e ekipit pejan me kryeqytetasit që janë lider të Ligës,do të jetë tejet e vështirë.

Ky takim luhet nga ora, 19:00 dhe transmetohet në Platformën televizive më atraktive në vend, që po bën revolucion në Basketbollin Kosovar, ArtMotion.

Komentet janë të mbyllura.