Basketboll

SFIDA KRYESORE E DITËS LUHET NË KRYEQYTET

Prishtinë (AsistiOnline) – Sot nis xhiro’ja e 28-të dhe e fundit pë stinorin e rregullt në elitën e basketbollit kosovar sivjet.

Me fillim nga ora 19:00, luhet sfida kryesore e ditës në kryeqytet. Lideri i pakontestueshëm, Z Mobile Prishtina e pret në kryeqytet skuadrën e Ponte Prizrenit.

Në këtë takim, kryeqytetasit kërkojnë fitore për ta ruajtur pamposhtshmërinë këtë stinor, ndërsa Ponte Prizreni kërkon fitore, për ti ruajtur shpresat për vendin e 5-të.

Ky takim transmetohet direkt, në Platformën më atraktive në vend, Art Motion. E cila po bën revolucion në basketbollin kosovar.

Komentet janë të mbyllura.