Basketboll

INFORMATORI I SUPERLIGËS: DËNIME VETËM PËR PONTE PRIZRENIN

Prishtinë (AsistiOnline) – Në bazë të raporteve të vëzhguesve nga ndeshjet e Xhiros së XXVIII-të , të Superligës së Kosovës të zhvilluara më 13/14.04.2019 , Komesari i Garave pranë FBK-së, ka bërë regjistrimin e ndeshjeve të xhiros së fundit të stinorit.

FBK ka publikuar edhe dënimet e kësaj xhiro’je. Ku dënime pati vetëm për dy lojtarë të Ponte Prizrenit.

1.Urim Zenelaj ( KB.Ponte) Konform Nenit 50.1 te PG denohet me 100 euro.
2.Malcom Canada( KB.Ponte) Konform Nenit 50.1 te PG denohet me 100 euro.

 

Njoftim:Pasë përfundimit të rregulltë te garave për edicionin 2018-2019 nga superliga largohet KB.Borea në Play Out KB.Lipjani do te takohet me finalistin e Liges se Parë , kurse në ndeshjet çerekfinale te Play Off-it do te takohen Rahoveci vs Ponte Prizreni dhe Bashkimi vs Trepça deri ne 2 fitore.

Komentet janë të mbyllura.