Basketboll

PËRFUNDON PJESA E PARË: ANGLEZËT THELLOJNË EPËRSINË NDAJ KOSOVËS!

Prishtinë(AsistiOnline) – Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së fundit parakualifikuese për Eurobasket, ndërmjet Britanisë së Madhe dhe Kosovës.

Pas pjesës së parë, avantazhin vazhdon ta ketë ekipi nikoqir me rezultatin 52-32.

Tek Kosova deri tani po dallohet, Dardan Berisha me 12 pikë, si dhe Mikaile Tmusic e Drilon Hajrizi me nga 6 sosh.

Komentet janë të mbyllura.