ZYRTARE: PRISHTINA TRANSFERON LOJTARIN E KATËRT TË HUAJ

Prishtinë(AsistiOnline) – Sigal Prishtina para pak çastesh ka zyrtarizuar edhe përforcimin e katërt të huaj.

Kryeqytetasit kanë transferuar basketbollistin australianë, Jonathan Janssen që luan në pozitat 3/4.

Janssen që është 24 vjeçar, është i gjatë 2.05cm dhe luan tejet mirë në mbrojtje dhe sulm.

Së fundmi Jonathan Janssen ishte pjesë e skuadres nga Zelanda e Re, Canterburry Rams, me të cilët kishte një mesatare 6.3 pikë për ndeshje.

 

Të fundit:

Të ngjajshme: