Basketboll

RUGOVA EDHE PËR NJË STINOR TE PRISHTINA

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra e Prishtinës po vazhdon me konsolidimin e skuadrës për edicionin e ri.

Fisnik Rugova është lojtari i radhës që ka vazhduar kontratën me skuadrën e Sigal Prishtinës edhe për një stinor.

“Qendra 208cm e përfaqësueses së Kosovës vazhdon të jetë pjesë e klubit tonë edhe për edicionin e radhës. KB Prishtina me këtë nënshkrim është duke tentuar që të mbajë bazën e lojtarëve vendorë nga edicioni i kaluar për të pasur komponim sa më të mirë”, thuhet në njoftimin e skuadrës kryeqytetase.

Prishtina ditë më parë, rinovoi edhe me Meriton Ismailin, Mikaile Tmusiqin dhe Divine Myles.

Komentet janë të mbyllura.