Basketboll

BRAZILI DHE KANADAJA E MBYLLIN ME FITORE FAZËN E GRUPEVE NË BOTËROR

Prishtinë(AsistiOnline) – Brazili dhe Kanadaja e kanë mbyllur fazën e grupeve të Botërorit me fitore.

Brazili e ka mposhtur Malin e Zi 84-73 dhe me këtë fitore ka kaluar në fazën e dytë të Botërorit.

Në anën tjetër, Kanadaja e ka arritur fitoren e parë në këtë Botëror duke e mposhtur Senegalin 82-60, përkundër fitores Kanadaja me gjasë eleminohet nga ky Botëror.

Komentet janë të mbyllura.