Basketboll

GJERMANIA DHE ÇEKIA MBYLLIN GRUPET ME FITORE

Prishtinë(AsistiOnline) – Kanë përfunduar edhe dy ndeshje të radhës në Kampionatin Botëror që po mbahet në Kine.

Gjermania ka mposhtur Jordanin lehtësisht 96-62, por me shumë gjasa do të eleminohet qysh në fazën e parë, për shkak të dy humbjeve.

Në anën tjetër, Çekia me fitore të madhe ndaj Turqisë 76-91 është afër kalimit në fazën e dytë, ndërsa Turqia me shumë gjasa eleminohet.

Komentet janë të mbyllura.