Basketboll

GREQIA MPOSHT ZELANDËN DHE KUALIFIKOHET ME SHUMË MUND

Prishtinë(AsistiOnline) – Greqia është skuadra e radhës që e ka siguruar fazën e dytë të Botërorit.

”Hellas” para pak çastesh kanë mposhtur me vështirësi Zelandën e re 103-97.

Giannis Antetokounmpo me 24 pikë dhe Ioannis Papapetrou me 16 pikë, ishin më të dalluarit sot tek grekët.

Tek Zelanda u dallua, Corey Webster me 31 pikë.

Greqia vazhdon tutje, ndërsa Zelanda eleminohet nga ky Botëror.

Komentet janë të mbyllura.