Basketboll

ARGJENTINA, TUNISIA E KINA E NISIN ME FITORE FAZËN E DYTË

Prishtinë(AsistiOnline) – Kanë përfunduar edhe tre ndeshjet e radhës në fazën e dytë të Kampionatit Botëror.

Argjentina ka mposhtur Venezuelën 87-67, pa ndonjë telashe.

Përderisa fitore ka arritur edhe Kina, që ka mposhtur Korenë 77-73. Edhe pse me shumë mund.

Si dhe Tunisia ka mposhtur Filipinet 86-67.

 

Komentet janë të mbyllura.