Basketboll

SPANJA FITON DERBIN E DITËS NË FAZËN E DYTË

 Prishtinë(AsistiOnline) -Ka përfunduar edhe ndeshja e fundit dhe njëherazi kryesore e fazës së dytë për ditën e sotme në Kampionatin Botëror që po mbahet në

Spanja ka mposhtur Italinë me rezultatin e ngushtë 67-60, në një ndeshje që prodhoi spektakël në njërën prej arenave modeste në Kinë.

Juancho Hernangomez me 16 pikë dhe Ricky Rubio me 15 pikë, ishin më të dalluarit në këtë fitore të madhe të Spanjës.

Përderisa te Italia, s’mjaftuan për fitore Danilo Gallinari me 15 pikë dhe Luigi Datome me 12 sosh.

Komentet janë të mbyllura.