Basketboll

PËRFUNDON FAZA E DYTË: MËSOHEN ÇEREK-FINALISTËT E FUNDIT TË BOTËRORIT

Prishtinë(AsistiOnline) – Ka përfunduar edhe faza e dytë e Kampionatit Botëror që po mbahet në Kinë.

Me ç’rast janë mësuar edhe çerekfinalistët e fundit të garës.

Australia mposhti Francën dhe tash takohet me Çekinë në gjysmëfinale.

Përrderisa, SHBA-të mposhtën Brazilin dhe në çerekfinale tash takohen me Francën.

Komentet janë të mbyllura.