Basketboll

FRANCA MPOSHT SHBA-TË, MËSOHET ÇIFTI I PARË GJYSMËFINALË

Prishtinë(AsistiOnline) – Franca e ka mposhtur Amerikën në çerekfinalen e Kampionatit Botëror para pak çastesh.

”Gjelat” arritën që sot ta doninojnë Amerikën në pjesën më të madhe të lojës dhe kështu në fund triumfuan

Më të merituarit në këtë super-fitore të Francës sot ishin,

Tek SHBA-të s’mjaftuan për fitore,

Me këtë fitore Franca kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror “Kina 2019” ku do të ndeshet me Argjentinën që eleminoi Serbinë.

Komentet janë të mbyllura.