Basketboll

Ç1: PRISHTINA NË AVANTAZH NDAJ APOELIT

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes së vlefshme për fazën e grupeve në FIBA Europe Cup, ndërmjet Prishtinës dhe Apoelit të Qipros.

Pas çerekut të parë ekipi i Prishtinës e ka avantazhin fillestar 33-23.

Tek Prishtina deri më tani po dallohet, Dardan Berisha me 13 pikë.

Tek Apoeli deri tani u dallua, Cuffe me 10 pikë.

Komentet janë të mbyllura.