Basketboll

JAMES E DAVIS, PËR FITOREN E RADHËS SË LAKERS

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra favorite për titullin e NBA sivjet, LA Lakers ka vazhduar me formën e saj të mirë.

Lakers mbrëmjen e djeshme, fituan me vështirësi ndaj Miami Heat 110-113, duke arritur fitoren e 23-të të stinorit, karshi tri disfatave.

Më të merituarit për këtë fitore të Lakers mbrëmë ishin të zakonshmit, Anthony Davies me 33 pikë e 10 kërcime, si dhe Lebron James që ishte afër triple-doubles 28 pikë, 9 kërcime e 12 asistime.

Komentet janë të mbyllura.