Basketboll

PIKËSHËNUESI MË I MIRË I SUPERLIGËS KOSOVARE, KALON TEK SKUADRA E NJOHUR MALAZEZE

Prishtinë(AsistiOnline) – Pikëshënuesi më i mirë i Superligës së Basketbollit të Kosovës në vjeshtë, DeMarcus Stuckey është bërë me skuadër të re.

Stuckey ka kaluar tek skuadra malazeze, Ibar Rozhaje klub që garon edhe në Ligën Ballkanike me skuadrat kosovare, Rahoveci e Peja.

Stuckey në vjeshtë luajti tek KB Lipjani dhe kishte  mesatare impresionuese, prej 28.6 pikëve dhe 6.9 asistimeve për ndeshje.

Komentet janë të mbyllura.