Basketboll

INTERESANTE: 3 TRAJNERË DEBUTOJNË SOT NË SUPERLIGËN E KOSOVËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Mund të tingëllon e çuditshme në këtë pjesë të stinorit, por plotë 3 trajnerë të rinjë debutojnë sot me skuadrat e Superligës së Kosovës.

Franko Sterle me Bashkimin, debuton sot përballë Trepçës dhe mbetet të shihet se sa do të ketë impakt në lojën e portokallinjëve, trajneri i ri kroat.

Në duelin, Prishtina-Peja, në fakt do të ri-debutojnë në Superligën e Kosovës, Ljupche Malinkov(ish-trajneri i Vëllaznimit të Gjakovës) për Sigal Prishtinën dhe Dragan Radoviç për Pejën.

Do të jetë interesante çasja e Dragan Radoviçit ndaj ish-skuadrës, Prishtinës të cilën e udhëhoqi deri para dy javësh, por më pas dha doëheqje, pas gjithë kësaj u ofertua nga Peja dhe e pranoi atë.

Sterle me Bashkimin luajnë ndaj Trepçës nga ora 17:00, ndërsa Malinkov dhe Radoviç përballen me skuadrat e tyre të reja nga ora 19:00.

Të dyja ndeshjet transmetohen direkt në Platformën më ekskluzive në vend, Artmotion. Kurse rezultatin LIVE pas çdo çereku, por edhe raportin final të ndeshjeve, mund ti gjeni në portalin ekskluziv-basketbollistik, AsistiOnline.com

/AsistiOnline.com/

 

Komentet janë të mbyllura.